اینجانب رسول حیدری به خاطر بیماری های فراوان از جمله 25 کیلو اضافه وزن، پیستول، بواسیر، عفونت شدید گوش، چربی بالا، مشکلات گوارشی، بیماری اعصاب، بدخلقی، افسردگی و از همه دردآورتر به علت مشکلات روحی و روانی زندگی مشترکم به طلاق و جدایی رسیده بود. در اوج مشکلات برای رسیدن به وزن ایده آل وسلامتی ام تصمیم گرفتم سبک زندگی وتغذیه ام رااصلاح کنم ودر این راستا مشغول به ادامه تحصیل در حوزه سلامت و علم تغذیه شدم اما نه علم تغذیه غربی بلکه علوم تغذیه تجربی، طبیعی، سنتی و اسلامی کشور عزیزم ایران ،خوشبختانه تحصیلاتم را در محضر استادان اهل علم، عمل و معرفت در حوزه علوم طبیعی، طب سنتی و تغذیه سنتی نیاکانم به صورت سینه به سینه و بعضا در کلاسهای درس عمومی پیگیری کنم.
ماحصل تحصیل بنده در این حوزه، سلامت روان و جسم خودم، خانواده ام و تعداد بسیاری از دوستان و تعداد بیشمار از عزیزانی که از تجربه بنده استفاده کرده اند بوده است.
بنده به خاطر علاقه و باور زیاد به علم و تحصیل به روشی که حکمای قدیم به صورت مکتبی تحصیل میکردند، تحصیل کردم و موفق شدم مدرک دکترای تخصصی طب سنتی ومکمل (گرایش تغذیه)را کسب کنم امیدوارم تا آخرین لحظه حیاتم دانشجوی راه سلامت، سعادت و حقیقت باشم و برای رسیدن به هدفم خادم سلامت مردم باشم.لازم به ذکر است بنده نه علاقمند به کار درمان می باشم نه در درمان بیماری ها دخالت می¬کنم و فقط مشتاق آموزش و پیشگیری بیماری ها هستم. پس از کسب تجربه های عالی و آموزش های لازم در حوزه علوم طبیعی تصمیم به ترویج، ارتقا و سطح سلامت مردم در سطح کشور کردم. اساتیدی که در این امر مهم به بنده یاری رسانده اند:
دکتر بسکی، مرحوم دکتر شهیدی، دکتر حسن فشارکی زاده، پرفسور مظفرپور، دکتر موسی صالحی، دکتر امیری، دکتر فهیمی، دکتر مواظب، دکتر خیراندیش، دکتر دریایی، دکتر سعیدی، حکیم موسوی و حکیم حسین سلیمانی بوده اند که امیدورام با حفظ سلامتم و عملکرد درست و خدمت بلاعوض بتوانم جبران لطف این عزیزان را بکنم.
حدود 18 سال است که ماحصل تحصیلم را به صورت رایگان تقدیم مردم ایران زمین کرده ام و به تدریس علوم طبیعی، تغذیه و اصلاح سبک زندگی در مساجد،حسینیه ها، موسسات، فرهنگسراها، سازمانهای دولتی، مدارس، آموزش و پرورش ،دانشگاه ها ،بیمارستان ها وسازمان های دولتی پرداخته ام.
بعد از نزدیک به دو دهه تدریس متوجه شدم کلاسی ارزشمند است که حضور و غیاب در آن نباشد. زیرا دانشجویان باید عاشقانه بدون حضور و غیاب در کلاس حضور داشته باشند.کلاس باید شاد و مملو از عشق باشد. بارها عاشقانه موضوعی را تکرار کرده و هرگز احساس خستگی نمی کنم.زیرا می دانم اگر کلاس جذاب و دلنشین باشد نتایج ارزشمندی خواهد داشت. هرگزبابت آموزشهایم وجه ای دریافت نکردم زیرا باور دارم آموزش یک عمل فوق العاده عاشقانه است و ارزش مادی ندارد.
در شبکه 2 سیما در برنامه سرآشپز بزرگ 4 برنامه کارشناس تغذیه بودم و در رادیو صدای آشنا وصدای اصفهان و شبکه روستایی رادیو اصفهان نیز توفیق خدمت داشتم.
بنده در این سالها کوشیدم تا سبد، سفره و لقمه غذایی مردم را سالم کنم و به آنها آموزش دهم که چگونه غذا را گوارا کنند و چگونه آن را آماده کنند که غذا سالم به روده برسد و نیازهای سلولی بدن را برآورده کند.
در این راستا توفیق تالیف 8 جلد کتاب را داشتم.

1- کتاب چهل روز با غذاهای گیاهی.

2- کتاب 365 روز با غذاهای گیاهی ایرانی.

3- کتاب فرهنگ و آداب روزه داری.

4- کتاب فست فودها و نوشابه های ناگوار.

5 – کتاب چگونه تندرست و بانشاط باشیم.

6- کتاب غذای سالم زندگی سالم

7- تغذیه سالم وروزه داری

8- 365 غذای سالم گیاهی(این کتاب به چاپ 16 رسیده و در حال ترجمه به زبان انگلیسی و عربی نیز می باشد)